fbpx

Szwecja

Waluta

Korona szwedzka

1 SEK= 0,41 PLN


Język

Szwedzki

Niezbędne dokumenty

Dowód osobisty

Kraj, w którym ludzie bardzo szanują przyrodę i jest ona dostępna wszędzie, nawet w Sztokholmie. Stacje metra w Szwecji przypominają galerię sztuki z nawiązaniem do przyrody oczywiście.

Przypadkowo spotkani ludzie, byli dla nas bardzo pomocni i mega uprzejmi.

Dla przykładu: oglądamy czołg przy muzeum armii. Z daleka widzimy starszego pana, który się nam przygląda. Pech chciał, że akurat Maciek robił zdjęcie w jego kierunku. Pan podszedł do nas i pierwsza myśl to, że mamy usunąć zdjęcie. Ku naszemu zaskoczeniu spytał skąd jesteśmy, co wiemy o wojnie i zaczął opowiadać o czołgu i to po angielsku! Kolejnym plusem tego kraju było właśnie to, że wszędzie mogliśmy się dogadać po angielsku, bo nawet starsze osoby znały ten język naprawdę dobrze.

Z minusów to niestety ceny. Komunikacja miejska jest znacznie droższa niż u nas, za to w parze z ceną idzie jakość usług. Poszczególne ceny produktów również są wyższe, np. chleb jest ponad 3 krotnie droższy.

Polecamy Szwecję każdemu, kto lubi sprawnie przemieszczać się między lokacjami, lubi naturę w połączeniu z miejskimi udogodnieniami i bardzo ceni sobie uprzejmych ludzi wokół.