fbpx

O nas i o blogu

zdjęcie profilowe

Maciej Ostrowski

Nazywam się Maciek i urodziłem się w 1999 roku. Mieszkam niedaleko Gdańska, a zawodowo zajmuje się grafiką i edytowaniem stron www. Jestem melancholijnym introwertykiem, który wstydzi się swojej wrażliwości.

Nie jem mięsa, bo nie lubię jego smaku.

Lubię odkrywać nieznane; nowe kraje, zwyczaje, rozkłady metra, drogi czy wielkie wieżowce. Lubię rozwiązywać problemy i doświadczać życie przez praktykę.

Bardzo ciekawią mnie codzienne aspekty życia w innych krajach. To zainteresowanie łączę z zajawką na robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Pierwsze kroki w fotografii stawiałem we wczesnych latach gimnazjum. Wtedy też kupiłem pierwszy aparat, który dzielnie służy do dziś :). Do tego uwielbiam kawę przelewową- ta kwasowość mmm ^^.

Jeśli już coś odkryję, bardzo lubię dzielić się tym z innymi.

Kornelia Stubba

Amakuru!

Jestem Kornelia i mam 19 lat. Pochodzę z małej wsi Kolnik, położonej niedaleko Gdańska. Jestem osobą posiadająca starą duszę. Lubię słuchać starych piosenek, wąchać stare meble i książki a robienie na drutach bardzo mnie odpręża i wycisza. Bardzo dobrze czuje się w naturze i w tym co dzikie. Lubię spać w namiocie lub tez pod gołym niebem, szukając wielkiej Niedźwiedzicy i nasłuchując dźwięków nocy. 

30 maja 2019 roku spełniłam swoje największe marzenie, wyjeżdżając na misje do Rwandy, w której spędziłam najcięższy, ale i najcenniejszy okres w moim życiu. Była to bardzo ciężka lekcja, z której wyciągnęłam nie mało wniosków, którymi dzielę się na tym blogu :). Na co dzień uczę języka angielskiego dzieci jak i młodzież, co sprawia mi dużo frajdy. Od wielu lat jestem też wolontariuszką. Pomoc innym czyni mnie osobą bardziej otwartą i rozmowną. Biorąc udział w różnego rodzaju wolontariatach, zdobyłam dużo wiedzy jak i doświadczenia. Zastałam też laureatką konkursu Ośmiu Wspaniałych w Polsce, co jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. 

W podróżach cenie sobie anonimowość i brak schematów. Podróże dają mi wolność, jakiej wcześniej nie znałam, uczą doceniania małych rzeczy i bycia bardziej świadomym tego co mnie otacza. Lubie poznawać ludzi, kulturę i tradycje innych krajów a towarzyszący mi aparat pozwala na utrwalenie danej chwili, emocji i doznań, jakich doświadczam podczas zachwycania się niepojętym i zadziwiającym dla mnie światem 🙂 

O blogu

Chcemy pokazywać na nim to, czego sami szukamy w nowych miejscach, czy nieznanych dziedzinach, a najczęściej szukamy treści praktycznych i nowych kadrów.

Ten blog jest też miejscem, w którym podtrzymujemy i propagujemy to, co uważamy za słuszne, a za słuszne uważamy: szczerość, otwartość i dobre intencje wobec drugiego człowieka, traktowanie każdej chwili tak jakby była ostatnią.

Jest tego więcej i co jakiś czas dochodzą nowe wartości- poznasz je w trakcie :).

Cieszymy się, jeśli droga do tego akapitu była dla Ciebie przyjemna. Bo właśnie na drodze skupiamy swoje działania i mocno staramy się tworzyć w zgodzie ze sobą i swoimi możliwościami. Staramy się nie pokazywać siebie tylko w jednym świetle. Każdy kij ma dwa końce, a żaden z nich nie jest idealny.